LARGPAMËSIA PROFETIKE NË PERIUDHËN E THIRRJES DHE PREDIKIMIT FSHEHTAS

 Meka, siç dihet, ka qenë kryeqendra fetare e arabëve (edhe në periudhën paraislame). Kujdestaria e Qabesë i ishte ngarkuar asaj, siç i ishte ngarkuar...

Literalizmi shterp – Justinian Topulli

Hatib el-Bagdadi ka një libër ku ndër të tjera këshillon ata që përcjellin hadithet, pa u zhytur në fikhun (kuptimin) e tyre, që t'i...

Gjeneza e obligueshmërisë së namazit të xhumasë dhe fshehtësitë hyjnore të tij

Dita e xhuma është një ditë e përmendur dhe e pasqyruar detajisht në burimet kredibile islame. Allahu, në librin e Tij – Kuran, pastaj...

Përzgjedhja e anëtarëve të këshillave të xhamive: udhëheqja ideale islame

Breshka e gardhitS’jam i sigurt nëse keni dëgjuar rrëfenjën e breshkës së gardhit. Rrëfenja flet për këtë bujkun e moshuar i cili po kalonte...

Çallma e Hoxhës – Justinian Topulli

Çallma apo turbani, siç e quajnë disa, është ajo copë, zakonisht e bardhë që mbështillet rreth festes, takijes apo kokës dhe që shërben si...

MATURIA NË THIRRJE DHE MESATARIA MES DY EKSTREMEVE

Thirrja për te Allahu është thirrje në sheriatin e Tij, ndërsa praktika e saj çon drejt kënaqësisë së Allahut, nderimit të Tij dhe vendit...

Më të lexuarat

v porn tubeglory.net indian garls sex
xxx sex vidoes zambibo.mobi devayani sex
yaoi mind break younghentai.net switch bodies and have noisy sex
for her tube gekso.info 18yoga.com
كس عربى كبير arabsexeporn.net افلام عنتيل المحلة
kinjal dave nude photo indianspornsex.com 3gp xvideos
سكس مترجم طويل samyporn.com صور بنات نار
سكس منازل مصري fatsporn.org نيك الكس والطيز
donkey mating babe4u.info big pussy video
www malu sex indaporn.com lisa ray porn
pundai likeporn.mobi sxemov
where can i watch maria clara at ibarra full episodes superpinoy.net mccoy deleon
sexin kerala bigbobmovs.com jail sex videos
www.xxx movie thefuckingtube.com kannada sex downlod
نيك ام مصريه essgete.com سكس قديم عربى