Qëndrueshmëria e Muhamedit ﷺ para përfaqësuesve kurejshë dhe rezistenca ndaj persekutimit të tyre

Kurejshët menduan që të provojnë një mënyrë të re në sfidimin e misionit të Muhamedit ﷺ, mënyrë kjo që do të fillonte me joshje...

I mesëm do të thotë i drejt – Justinian Topulli

Zoti i Madhëruar thotë në Kuran: قُل لِّلَّهِ ٱلۡمَشۡرِقُ وَٱلۡمَغۡرِبُۚ يَهۡدِي مَن يَشَآءُ إِلَىٰ صِرَٰطٖ مُّسۡتَقِيمٖ وَكَذَٰلِكَ جَعَلۡنَٰكُمۡ أُمَّةٗ ‌وَسَطٗا لِّتَكُونُواْ شُهَدَآءَ عَلَى ٱلنَّاسِ وَيَكُونَ...

METODAT E PEJGAMBERËVE NË THIRRJE SIPAS KURANIT

METODAT E PEJGAMBERËVE NË THIRRJE SIPAS KURANIT Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit. Hamdi i takon Allahut, ndërsa salavatet dhe selamet qofshin mbi të Dërguarin e...

LARGPAMËSIA E PROFETIT ﷺ NË PERIUDHËN E THIRRJES HAPTAZI NË MEKË

Allahu e urdhëroi Muhamedin ﷺ t’ua tërhiqte vërejtjen të afërmve të tij (t’i thërriste në fe). Allahu thotë: ﴿وَأَنذِرْ عَشِيرَتَكَ الأَقْرَبِينَ، وَاخْفِضْ جَنَاحَكَ لِمَنِ اتَّبَعَكَ...

DITURIA E (Ç)SISTEMATIZUAR – Dr. Muhamed Broja

E përcolli të birin e vogël deri te dera e shkollës me sy të përlotur. Dalëngadalë, më në fund, ëndërrat për të po bëheshin...

LARGPAMËSIA PROFETIKE NË PERIUDHËN E THIRRJES DHE PREDIKIMIT FSHEHTAS

 Meka, siç dihet, ka qenë kryeqendra fetare e arabëve (edhe në periudhën paraislame). Kujdestaria e Qabesë i ishte ngarkuar asaj, siç i ishte ngarkuar...

Më të lexuarat

v porn tubeglory.net indian garls sex
xxx sex vidoes zambibo.mobi devayani sex
yaoi mind break younghentai.net switch bodies and have noisy sex
for her tube gekso.info 18yoga.com
كس عربى كبير arabsexeporn.net افلام عنتيل المحلة
kinjal dave nude photo indianspornsex.com 3gp xvideos
سكس مترجم طويل samyporn.com صور بنات نار
سكس منازل مصري fatsporn.org نيك الكس والطيز
donkey mating babe4u.info big pussy video
www malu sex indaporn.com lisa ray porn
pundai likeporn.mobi sxemov
where can i watch maria clara at ibarra full episodes superpinoy.net mccoy deleon
sexin kerala bigbobmovs.com jail sex videos
www.xxx movie thefuckingtube.com kannada sex downlod
نيك ام مصريه essgete.com سكس قديم عربى