DËRGIMI I MUHAMEDIT SALALLAHU ALEJHI UE SELEM ËSHTË PREJ MIRËSIVE MË MADHËSHTORE

Hutbeja e parë             Hamdin ia kushtojmë Allahut për mirësitë që na i ka dhuruar, të cilat nuk numërohen dot; Dëshmoj se nuk ka të adhuruar...

LARGPAMËSIA PROFETIKE NË PERIUDHËN E THIRRJES DHE PREDIKIMIT FSHEHTAS

 Meka, siç dihet, ka qenë kryeqendra fetare e arabëve (edhe në periudhën paraislame). Kujdestaria e Qabesë i ishte ngarkuar asaj, siç i ishte ngarkuar...

A KA RRAHUR PEJGAMBERI NDONJËHERË NDONJË GRUA TË TIJ?!

Pejgamberi (Paqja qoftë mbi të) është shembull për të gjithë besimtarët. Allahu na ka urdhëruar që ta ndjekim praktikën e tij. Thotë Allahu: “Ju...

Trajtimi i veçantë dhe marrëdhëniet ndërnjerëzore – Mësime nga jeta Pejgamberit (alejhi selatu ue...

Një nga parimet moderne administrative më të spikatura është shfaqja e marrëdhënieve ndërnjerëzore midis punëtorëve në të njëjtin sektor, veçanërisht midis menaxherëve dhe punonjësve...

Konsultimi – Mësime nga jeta Pejgamberit (alejhi selatu ue selam)

Nuk ka dyshim se menaxhimi në nivele të larta ka nevojë për konsultime të vazhdueshme me kuadro të tjerë, me të cilët ndanë përgjegjësinë,...

Menaxhimi i burimeve njerëzore – Mësime nga jeta Pejgamberit (alejhi selatu ue selam)

Është e ditur se menaxhimi mbështetet tek fuqia punëtore që është e aftë për zbatimin e detyrave dhe realizimin e objektivave të synuara. Për këtë...

Më të lexuarat

v porn tubeglory.net indian garls sex
xxx sex vidoes zambibo.mobi devayani sex
yaoi mind break younghentai.net switch bodies and have noisy sex
for her tube gekso.info 18yoga.com
كس عربى كبير arabsexeporn.net افلام عنتيل المحلة
kinjal dave nude photo indianspornsex.com 3gp xvideos
سكس مترجم طويل samyporn.com صور بنات نار
سكس منازل مصري fatsporn.org نيك الكس والطيز
donkey mating babe4u.info big pussy video
www malu sex indaporn.com lisa ray porn
pundai likeporn.mobi sxemov
where can i watch maria clara at ibarra full episodes superpinoy.net mccoy deleon
sexin kerala bigbobmovs.com jail sex videos
www.xxx movie thefuckingtube.com kannada sex downlod
نيك ام مصريه essgete.com سكس قديم عربى